marzec11

Masaż Gorącymi Kamieniami - WARTO!

dodano: 11 marca, 22:06 przez studiokosmetyki


Masaż gorącymi kamieniami jest naturalną terapią, w której rozgrzane kamienie są umieszczane na częściach ciała klienta. Użyte kamienie to zazwyczaj skały rzeczne lub inne kamienie o gładkich powierzchniach wykonane z bazaltu. Kamienie te są podgrzewane w wodzie. Wysoka zawartość żelaza w bazalcie pomaga kamieniom zatrzymać ciepło podczas masażu. Masaż gorącymi kamieniami jest korzystny zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym - tyle teoria.

Początki terapii gorącymi kamieniami sięgajączasów starożytnych, gdzie Chińczycy używali gorących kamieni już ponad 2000 lat temu jako sposobu na poprawę funkcji narządów wewnętrznych oraz rozluźnienie mięśni. Naukowcy twierdzą, że technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami jest starsza niż akupunktura.

Masaż ten jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Ciepło, które pod wpływem kamieni rozpływa się po całym ciele, powoduje uczucie odprężenia i przyjemnego relaksu. Poza odczuciami ogólnego rozluźnienia i polepszenia nastroju, masaż ten powoduje przyspieszenie przemiany materii oraz zwiększenie procesów wymiany tkankowej.

Miałam ostatnio przyjemność poddania się masażowi gorącymi kamieniami bazaltowymi. Jestem nim zachwycona. Był to najprzyjemniejszy zabieg, jakiego miałam w życiu okazję doświadczyć. Zarówno w jego trakcie, jak i już po czułam się maksymalnie odprężona i zrelaksowana. Dla mnie to wspaniały zabieg, polecam szczególnie wszystkim zapracowanym zmarzlakom.

Jeśli jesteś z Kielc lub okolic to polecam salon na ul. Warszawskiej. Więcej info w podanym odnośniku :

masaż gorącymi kamieniami Kielce

 

 

 

 

 

 


photo
masaż: masaż kamieniami Zdjęcie pochodzi z notki Masaż Gorącymi Kamieniami - WARTO!


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy